Що треба знати про Чехію

  • Скільки коштує життя в Чехії?
  • Скільки доводиться витрачати в середньому в місяць?
  • Чи дорого коштують продукти харчування в Чеській Республіці?

Ці та подібні питання хвилюють всіх, хто їде на роботу і проживання в цю європейську країну.

Почнемо з того, що на сьогодні Чехії використовується національна валюта — чеська крона, а не євро. Для зручності сприйняття ціни будуть вказані в євро за поточним обмінним курсом (1 євро = 27 крон). У Чехії цілком сучасна банківська система, тому з відкриттям рахунку і отриманням карти в чеському банку у іноземців проблем немає. Плата за товари і послуги, за рідкісним винятком, проводиться в місцевій валюті.

Перше, що цікавить майбутніх працівників це проживання. У більшості випадків роботодавці пропонують свої варіанти житла або ж відразу надають безкоштовне проживання в так званих обітовнях.

Але можна і самому спробувати знайти житло в чеських містах і містечках. У місцевих газетах або спеціальних сайтах пропонується досить багато варіантів оренди житла в Чехії.

Середня вартість оренди квартири в Празі в 2019 році:

3 кімнати – 1000-1200 євро на місяць.
2 кімнати – 700-800 євро на місяць.
1 кімнати – 400-600 євро на місяць.

Безумовно, в різних регіонах Чехії вартість відрізняється. Багато що залежить від стану об’єкта нерухомості, наявності меблів, балкона, місця для стоянки автомобіля і так далі.

Ціни в Чехії в 2019 році на продукти першої необхідності

Хліб (500 г) – 0,75 євро
Молоко (0,6 л) – 0,6 євро
Яйця (12 шт.) – 1,3 євро
Куряча грудка (1 кг) – 5,2 євро
Картопля (1 кг) – 0,6 євро
Чешський сир (1 кг) – 6,5 євро
Банани (1 кг) – 1,1 євро
Яблуки (1 кг) – 1 євро
Пальне (1 л) – 1,1 євро
Таксі (1 км) – 0,94 євро
Проїзд в громадському транспорті – 0,9 євро
Проїздний квиток на місяць – 20,7 євро
Комунальні послуги (85 м.кв.) – 145 євро в місяць
Мобільний зв’язок (хвилина) – 0,1 євро
Інтернет – 14 євро в місяць

Це середні цінові показники по різним чеських містах. У Празі вартість життя трохи вище (все ж столиця).

Порада: при покупці продуктів шукайте значок KLASA — це державний знак якості. Таким значком позначаються чеські продукти високого класу.

Де краще купувати продукти в Чехії?

Як і в будь-якій європейській країні, в Чехії широко представлені мережі гіпермаркетів, супермаркетів та інших магазинів, де можна купити все: від продуктів харчування до великої побутової техніки.

Tesco — одна з найбільших торгових англійських мереж, магазини якої зустрічаються повсюдно.

Globus — великі мережеві гіпермаркети, особливо популярні серед місцевого населення.

Kaufland — німецька торговельна мережа з відносно демократичними цінами на продукти.

Makro — аналог знайомого нам «Метро». Але для того, щоб купити там щось, треба мати спеціальну картку, яку висувають на вході і при розрахунку.

Супермаркети Чехії відрізняються від гіпермаркетів по площі і представлені такими відомими торговими мережами, як Billa, Albert, Tesco Express, Lidl, Penny Market. Випічку і м’ясні продукти краще купувати в спеціалізованих магазинах, а сезонні фрукти і овочі набагато смачніше на ринках.

Порада: обов’язково беріть всілякі газетки і брошури в супермаркетах — стежте за знижками!

Сподіваємося, що цей огляд дозволить спланувати Вашу поїздку в Чехію і спростить адаптацію в новій для Вас країні.

Як перевести гроші з-за кордону в Україну?

Заробити гроші — це півсправи, потрібно ще доставити їх в Україну.
Які є способи переказу коштів і яким способом краще скористатися?
Якщо ви маєте намір дотримуватися податкового законодавства України, то для вас існує кілька способів:

1. Міжнародні системи переказів (як Western Union, MoneyGram, Intel Express і т.д.).

Переваги: ​​легкодоступность (послугою можна скористатися у величезній кількості банківських і поштових відділень і за кордоном, і в Україні), терміновість (гроші в Україні можна забрати вже через 15 хв), не треба відкривати банківський рахунок.

Недоліки: велика комісія, обмеження по пересилці без відкриття рахунку (причому обмеження прописані українським законодавством, законодавством країни-відправника та власні обмеження МСП).

2. Платіжні картки.

Можна відкрити карту в закордонному банку (для фізособи), куди зарахують зароблені кошти, а потім перевезти цю карту в Україні і вже тут зароблене зняти в банкоматі.

Переваги: ​​менше комісія, офіційне працевлаштування.

Недоліки: неможливість швидко перевести гроші родичам, гроші ви отримуєте тільки в гривні.

3. SWIFT-перекази.

Для цього потрібно відкрити рахунок у закордонному банку, і в українському — і можна перераховувати кошти між цими рахунками. Такі платежі мають найнижчу комісію.

Перевага: низька комісія 0,5 — 1,5%, швидкість і зручність.

Недоліки: втрата на курсі, обмежена кількість банків.

Якщо ви трохи більш просунутий користувач інтернету, ви можете скористатися електронними платіжними системами:
1. Електронні платіжні системи (Moneybookers, WebMoney, Payoneer, Skill). Потрібно зареєструватися в такій системі, відкривши електронний рахунок.

Переваги: ​​мінімум витрат часу на переказ коштів, можна відправити кошти з дому або кафе.

Недоліки: реєстрація в системі може бути платна, наявність карти Visa або Mastercard. Комісія за «девіртуалізація» грошей на платіжну карту близько 3%.

2. Або програмами-додатками на мобільному телефоні (Transfrego, Transferwise)

Переваги: ​​комісія не залежить від суми переказу, безпечно.

Недоліки: комісія.

Також існують «дідівські» методи, які ще ніхто не відміняв. Вони користуються великим попитом серед працівників.

1. Валіза, коли їдете додому: надійно, без комісій і втрати грошей.

2. Приватні перевізники, основний недолік — це великий ризик втрати зароблених грошей, але без комісій і досить швидко.

Плюси і мінуси роботи в Чехії

У зв’язку зі спрощенням отримання робочої візи, багато українців прагнуть виїхати за кордон в пошуках кращого життя. Багато переїжджають в Прагу або в її околиці і працюють в різних сферах. Хоча Чехія дозволяє заробляти в рази більше, ніж в Україні, все ж перед «міграцією» варто зважити всі за і проти.

Плюси роботи в Чехії

Робота в Чехії в 2019 році — це дуже прибуткова справа для середньостатистичного українця. Буквально за кілька місяців можна заробити більше, ніж за рік у себе на батьківщині. З явних плюсів варто виділити наступні:

Висока заробітна платня. Незалежно від вашої спеціальності, ви тут будете отримувати більше, ніж удома. Медсестри тут можу заробляти в середньому 1000-1500 кваліфіковані лікарі до 4000 євро. При цьому багато що залежить від конкретної спеціалізації.

Повний соціальний пакет. Чехи серйозно ставляться до своїх співробітників, як до своїх співвітчизників, так і до зарубіжних претендентам. Офіційне працевлаштування в багатьох компаніях передбачає хороший відпустку, медичну страховку на 2000 крон (приблизний заробіток за три дні роботи) і можливість платити податки.

Відносно недорога їжа і житло. В середньому на їжу одній людині потрібно 80 євро — це з урахуванням того, що не потрібно сильно економити. Житло в готелі або хостелі може коштувати чином, 3500 крон на місяць (140 євро). Для працівника, буде заробляти наприклад 2000 євро, дана сума не велика.

Мінуси праці в Чеській Республіці

Крім плюсів завжди є і мінуси роботи за кордоном. Ось деякі з них:

Непростий робочий графік. В середньому для українців чехи пропонують десятигодинний робочий день шість днів на тиждень. При цьому при необхідності потрібно буде працювати додатково. Працювати в такому темпі півроку або рік досить проблематично. Хоча варто відзначити, що за це роботодавці та люблять іноземців, так як самі чехи працюють зазвичай з восьми до п’яти.

Негативне ставлення до алкоголю. Якщо співробітник прийшов на роботи по невеликих запахом «вчорашнього» свята, начальник, що не церемонячись його звільняють. Він не буде виносити попередження або штрафувати, а просто звільнить людину, тому важливо стежити за тим, щоб ходити на роботу тверезим як «сльоза».

Через таких непростих моментів багато претендентів з України розглядають роботу в Празі або поблизу неї, як тимчасову підробіток. Однак кваліфіковані фахівці, які мають освіту і відповідні навички, можуть домовитися на більш кращі умови і спокійно працювати хоча і кілька років.

Контакти

Зв'яжіться з нами

Адреса

УкраЇна, м. Київ, бульвар Праці 10, офіс 10

Телефон

+38 (067) 937-53-56

Електронна пошта

ainterpartner@gmail.com

Замовити дзвінок