Що подивитись в Чехії

1. Сховище кісток в Седліце

Будівля, розташована в місті котной-Гора є пам’ятником готичної архітектури. Відмітна особливість будови — у внутрішній обробці, вона повністю виконана з людських кісток і черепів. Спочатку монастир був побудований як цвинтарна каплиця. Тут довгий час монахи укладали кістки похованих людей. Територія кладовища була маленькою, і щоб звільнити площі, старі могили розформовували, а на їх місці споруджували нові. Кладовище не випадково користувалося авторитетом, адже абат монастиря привіз і розсипав тут святу землю з Голгофи. Через століття землі були куплені, і нові господарі найняли різьбяра по дереву, щоб той привів в порядок купи кісток.

2. Собор Святого Віта

Історичне і художнє надбання Чехії. На сьогоднішній день собор є резиденцією архієпископа Празького. Будували його 500 з гаком років аж до 1344 року. Тому можна сказати, що собор зберігає всі таємниці чеської держави. Тут поховані королі і архієпископи. Вежі спрямовані до неба і підносяться на висоту близько 82 метрів. При цьому будівля не виглядає громіздким за рахунок мереживний різьблення на стінах. Один з шпилів прикрашає металевий півень, символ святого Віта. За переказами, він несе благу звістку.

3. Карлов Міст

Дивовижне середньовічне споруда довжиною 520 метрів і складається з 16 арок. Побудований міст був при Карлі IV в 1380 році. Родзинкою, яка залучає туристів з усього світу, є 30 статуй на релігійну тему. Спочатку міст пов’язував палацову частину міста з простою, де жили звичайні люди. Їм, до речі, теж дозволялося пройтися по мосту, але не безкоштовно. Дату для початку будівництва моста вибирали астрологи — в той час велику увагу приділяли цифрам і вірили, що правильне число допоможе будь-якій будові пережити століття.

4. Танцюючий дом

Дженіфер і Фред — так жартома називають офісну будівлю в Празі з незвичайною архітектурою. Воно уособлює чоловіче і жіноче начало. Раніше на цьому місці височіла інша будова в стилі конструктивізму, але воно було зруйновано під час другої світової війни. Президент Чехословаччини Вацлав Гавел захотів побудувати на місці зруйнованого будинку не менше цікава споруда. Для цього були запрошені два архітектора В. Мілуніч і Ф. Генрі. За їх задумом, жіноче начало перемагає чоловіче, щоб перетворити його. Це повинно було передати основну ідею Чехії — готовність назавжди розлучитися з тоталітаризмом і вступити на новий шлях.

5. Празький град

Найбільша резиденція президента. Фортеця, побудована в 1929 році, включає в себе храм, захисні та інші споруди. Комплекс будівель за масштабами дорівнює цілому району, де зосереджені історія, культура і бізнес. Празький град внесений до списку ЮНЕСКО. Фортеця продовжувала будуватися на протязі всього свого існування. Спочатку Карл IV, побачивши резиденцію короля Франції, вирішив заснувати щось подібне в Чехії і наказав побудувати величезний тронний зал в готичному стилі. Потім кожен наступний правитель привносив щось своє в архітектурний вигляд фортеці. До слова, її реставрують і зараз.

6. Собор Святої Варвари

Найдивовижніше готичне будова в Європі і найбільш відомий собор в Чехії. Побудований був в 1558 році. Собор розташований на найвищій точці міста, на горі, де колись видобували срібло і карбувалися монети під назвою Кутно-Гора. За переказами, трьох шахтарів завалило в шахті. Двоє з них просили панове просто залишити їм життя, а третій — для того щоб зробити добру справу. І Свята Варвара дала життя третього шахтарю, а він побудував собор в її честь. У внутрішньому оформленні простежується не тільки релігійна тематика, присутні зображення робітників-рудокопів.

7. Карлштейн

Замок в готичному стилі, побудований імператором Карлом IV. Це найбільш представницьке спорудження часів правління Карла. Тут зберігалися всі найцінніші речі, зібрані ним. Височить замок на вапняній горі, висотою 72 метра. Зазвичай пропонуються 2 екскурсії: Маріанська вежа і імператорський палац; каплиця Святого Хреста і Велика вежа. На екскурсіях можна побачити копію імператорської корони, основні внутрішні приміщення, середньовічну колекцію з дерева. Є можливість організувати індивідуальну екскурсію по Карлштейна.

8. Національний музей в Празі

Заснований в 1818 році, зараз є одним з найбільших музеїв в Європі. Тут зібрана багатюща колекція експонатів. Архітектура будівлі дивовижна. Монументальна споруда висотою в 70 метрів і довжиною в 100 метрів має 5 куполів: 4 по кутах будівлі і 1 посередині. Саме під середнім куполом виставлені статуї і бюсти великих чеських правителів. Музей розташований на Вацлавській площі і розділений на різні напрямки: природознавство, історія, етнографія, театр. Бібліотека національного музею налічує понад мільйон рідкісних книг і рукописів.

Контакти

Зв'яжіться з нами

Адреса

УкраЇна, м. Київ, бульвар Праці 10, офіс 10

Телефон

+38 (067) 937-53-56

Електронна пошта

ainterpartner@gmail.com

Замовити дзвінок